FAQ

najczęściej zadawane pytania

Pytania ogólne

Od kilkudziesięciu lat działamy wyłącznie na rynku hotelarskim. Wiemy jak hotel działa i czego potrzebuje. Warto skorzystać z tego doświadczenia.

Zarówno SENSOR jak i ROGER to spółki polskie, z polskim kapitałem. SENSOR ma siedzibę w Warszawie a nowoczesna fabryka firmy ROGER znajduje się w Gościszewie koło Malborka. Całość produkcji zarówno sprzętu jak i oprogramowania odbywa się u nas w kraju.

Współpracujemy ze wszystkimi którzy są zainteresowani naszym autorskim rozwiązaniem automatyki hotelowej. Mamy przygotowane warunki dla dystrybutorów, instalatorów jak i klienta końcowego.

Zamówienia można przesyłać bezpośrednio do nas lub składać do dystrybutorów i instalatorów.

Pytania techniczne

Niezależnie od tego jaki system grzania i chłodzenia zastosowano nasze rozwiązanie nie dopuszcza do ich uruchamiania w jednym czasie. Tradycyjne ogrzewanie (grzejnikowe naścienne lub podłogowe) kontrolujemy poprzez siłowniki zamontowane na zaworach. Podobnie dzieje się w przypadku standardowych klimakonwektorów. Pracę klimatyzatorów VRF/VRV kontrolujemy poprzez bramki ModBus specyficzne dla danych producentów. Mamy już wiele integracji w tym z urządzeniami LG, Daikin, Midea, Hire i wiele innych.

Tak, system SENSOR wymaga wymaga dedykowanego, niezbyt skomplikowanego okablowania. Naszym zdaniem rozwiązania bezprzewodowe nie nadają się do rozwiązań hotelowych. Dajemy jasne wytyczne, dostarczamy spersonalizowane dla danej instalacji rysunki.

Udostępniamy API poprzez które istnieje możliwość połączenia praktycznie z każdym oprogramowaniem hotelowym. Jesteśmy już zintegrowani z większością systemów PMS dostępnych w Polsce.

Ten parametr jak i wiele innych związanych z temperaturą jest ustawiane podczas początkowej konfiguracji. Nie wyklucza to oczywiście ich zmiany w okresie późniejszym. Dla Gości ustawiany zakres regulacji to zwykle 18-24°C.

 

Tak, wyłączy się zarówno grzanie jak i chłodzenie. Jednocześnie, aby nie dopuścić do zamrożenia instalacji pokojowej w okresie zimy, w systemie jest dostępny parametr określający temperaturę antyzamrożeniową. Jeżeli temperatura w pomieszczeniu spadnie poniżej tej wartości, to pomimo otwartego okna, system uruchomi ogrzewanie.

Za załączanie zasilania w pokoju odpowiedzialna jest inteligentna kieszeń na kartę. Ta kieszeń to tak naprawdę czytnik rozpoznający kartę, jej uprawnienia i termin ważności. Wizytówka, karta kredytowa lub cokolwiek innego włożone do kieszeni nie załączy więc zasilania.

Przy wydaniu karty do pokoju system automatycznie przełącza go w stan ZAJĘTY a po upłynięciu jej daty ważności pokój automatycznie przechodzi w stan WOLNY. Ze zmianą tych stanów związana jest również automatyczna zmiana parametrów temperatury utrzymywanej w danym pomieszczeniu. Dokładny scenariusz działania określany jest podczas pierwszego uruchomienia. Przykładowo w stanie WOLNYM ogrzewanie załączy się jeżeli temperatura spadnie poniżej 17°C a chłodzenie jeżeli wzrośnie powyżej 28°C. W zakresie pomiędzy tymi temperaturami ani nie uruchamia się grzanie ani chłodzenie przyczyniając się do wymiernych oszczędności związanych ze zużywaną energią.

 

Zastosowanie elektrozaczepów rewersyjnych (otwartych po zaniku zasilania) wymagane jest w przejściach znajdujących się na drogach ewakuacyjnych. Nie ma potrzeby ani wymogu żeby stosować je  w pokojach hotelowych. Zwykłe zamki nadrzwiowe również nie otworzą się automatycznie w momencie pożaru.

SIEDZIBA BIURA

01-100 Warszawa,

ul. Człuchowska 66, wejście A

tel.: +48 606 511 330

mail: biuro@sensor-online.pl

SENSOR-ONLINE SP. Z O.O.

02-495 Warszawa, ul. Szczęsna 26

NIP: 5223202594, REGON:388947144

 

SPRAWDŹ NASZE MOŻLIWOŚCI

i zobacz ile możesz zaoszczędzić…